A fahéj a tél egyik legkedveltebb fűszere, nem véletlenül, hiszen kellemes, édes aromája a klasszikus karácsonyi hangulatot idézi meg. Emellett azonban a fahéjnak számtalan jótékony hatása ismert, ami miatt nem érdemes az év többi hónapjában sem megfeledkezni róla.
Amellett, hogy kitűnő fűszernövény, a karácsony is elképzelhetetlen nélküle. A forralt bor és az almáspite értelmét vesztené faháj nélkül, emellett gyógyíthatásainak listája is igen terjedelmes.
- Már a középkorban is alkalmazták: abban az időben a krónikus köhögés és az ízületi gyulladás ellenszerének tartották. Manapság is igen népszerű; nem véletlenül, ugyanis amellett, hogy csökkenti a vércukor szintet és segíti az emésztést is. Utóbbi köszönhető a fahéjban lévő nyálka- és cseranyagoknak, valamint az illóolajnak, ami a gyomor-béltraktus működését serkenti.
- A fahéjból egyébként tea is főzhető, ami szintén emésztésserkentő hatással bír. Egyes kutatások szerint a világon fellelhető tíz legerősebb antioxidáns élelmiszer egyike, ennek köszönhetően képes harcolni a szabadgyökök ellen, sőt immunerősítő hatása is régóta ismert. Ha mindez még nem lenne elég,
- Szépíti a bőrt is, hiszen kiváló tonizáló hatása van, éppen ezért gyakran keverik bele masszázsolajokba is.
- Elősegíti a fogyást is, mert képes serkenteni az emésztőnedvek termelését, ennek köszöhetően gyorsítja az anyagcserét. Sőt, fokozza a vérkeringést is, ezáltal az anyagcserét is, amiért zsírégető hatással bír.
- Csökkenti a koleszterin szintet is és felveszi a harcot a gombás fertőzések ellen is; leghatékonyabban olaj formában alkalmazni, de a láb gombás fertőzéseire több esetben a vízbe kevert fahéj is hatékony lehet. Ízületi gyulladások ellen is hatásos, sőt, amennyiben rendszeresen fogyasztjuk, akár a krónikus arthritisre is megoldást jelenthet. Végül, de nem utolsó sorban a fahéjnak fájdalomcsökkentő hatása is közismert.