Lénárt Csaba Személyi edző

“A változás lehetősége mindenkinek adott!”

Utolsó kommentek:

hir6kommentár 2024.02.27. 12:15:44

Sosem késő elkezdeni - téged is vár a tutitrener.hu Találj könnyen, gyorsan új ügyfeleket!

Bejegyzés: Időskorban a konditeremben

Frady Endre · http://fradyendre.blogspot.com/ 2019.07.08. 12:30:51

TISZTASÁGMÁNIA
.
Szörnyű ez a Kiss Eper!
Félóránként kiseper!
.
illusztrálva:
fradyendre.blogspot.com/2011/04/tisztasagmania.html

Bejegyzés: Az eper ezer arca

inkvisitor 2018.07.18. 16:40:16

Most kicsit több időm van írni, tehát:
Aerob mozgás növeli az inzulinérzékenységet. A használt inzulin típusától függ, mennyire hatékony a badás utáni időszakaszokban. Az általam használt gyors inzulin beadás után 1 órával éri el maximális hatékonyságát és 3 óra alatt fut ki a hatása.
Egy 30-35 perces 6-6,5 km-es futáshoz 50 g CH étkezéshez 3 egységet kell adnom, hogy 1 órával később ne legyen futás közbeni hypo. Ha kialvatlan vagyok akkor többet lehet adni, mert az növeli az inzulin rezisztanciát, akárcsak a riadózó immumrendszer (megfázás, nátha egyéb betegség) is növeli az inzulinadagot.
Amennyiben mozgás után foylamatosan emelkedik pár órát a cukorszint, akkor vagy az alap inzulin (hosszú hatású) futott ki, vagy volt mozgás alatt egy hipó, amit éppen korrigál a máj, és legközelebb kevesebb inzulin kell az adott mennyiségű mozgáshoz.

Bejegyzés: A cukorbetegség és a sport

sakkosfx 2018.07.18. 11:57:36

Pénzt nem tudunk adni a tanácsért, de az ilyen orvosok akiket emlitettetek nem is érdemli meg! Csak egy kis kocogás után is csökken a vércukrom ha súlyzózok egy keveset be áll a normális értékre! Többféle képen is meg kell próbálni és közben mérni a vércukrot és saját magának be tudja állítani!

Bejegyzés: A cukorbetegség és a sport

Le a spammerekkel · http://ketkerekenoutival.blog.hu/ 2018.07.18. 09:35:16

@inkvisitor: kösz, végre egy legalább hihető magyarázat! Már ez is valami... Évek óta ennyit sem sikerült kicsikarni az orvosaimból :(

Bejegyzés: A cukorbetegség és a sport

inkvisitor 2018.07.18. 09:22:47

@jobangel: Futástól a cukor lemegy. Akkor emelkedik, ha futás közben van egy hypo, majd erre rákorrigál a máj és telenyomja cukorral. Egészséges emberben ezt korrigálja a hasnyálmirigy, de cukrosnál ez nem működik, tehát elszáll. Nagyon kell tudni, mennyi terhelést bír el az adott vércukor és inzulinadag.
Ami rövid távon megemeli a cukrot, az a súlyzó.

Bejegyzés: A cukorbetegség és a sport

jobangel · http://jobangel.hu/blog 2018.07.18. 09:15:39

@jobangel: a magyarázat arra, hogy mozgáskor emelkedik a cukorszint, hogy a máj zsírból cukrot kezd termelni, és ezt túl intenzíven teszi(férjem 2-es típusú diabéteszes pár éve, nem kövér, "csak" genetika, mindenki cukros volt a családjában). Elindul az ajánlott evés utáni 3 órával, normál vércukorral futni. Mire visszaér 5-6 kilométerből, 10-es lesz... Oké, érti a folyamatot, mondta a dokinak. Mi a megoldás? Hát ne fusson... Grat. Szóval igen, kisváros diabetológusa ennyit tud. Ha egy személyi edző ennél többet tud, az nekünk érdekes.

Bejegyzés: A cukorbetegség és a sport

Le a spammerekkel · http://ketkerekenoutival.blog.hu/ 2018.07.18. 08:32:47

@jobangel: ez nem tudom, milyen baromság, de így, ebben a formában nem igaz.
Ha a tudomány e téren még ott tart, ahol kezdő koromban, akkor valahogy úgy van, hogy 13-15 körüli cukornál már nem célszerű mozogni, mert onnan már csak feljebb megy, alacsony cukorral meg hipot kockáztat. Ez inzulinosokra vonatkozott elsősorban.

Saját tapasztalat: pár éve nem tudom, mi történt, 6 körüli cukorral elmentem biciklizni, mire hazaértem, 9 fölött volt, pedig csak vizet ittam útközben és nem ettem semmit. Egyetlen orvos sem tudott érdemi választ adni a miértre.
Most elindulok 7-es cukorral, reggeli után azonnal, innen illene felfelé kúsznia, mire hazaérek, 5.5... (sok mérés után mondom)

Az első az lenne, hogy keressen privát orvost, aki megbízható, mert úgy érzem, az állami e.ü.-ben csak a dilettánsok maradtak.

Bejegyzés: A cukorbetegség és a sport

jobangel · http://jobangel.hu/blog 2018.07.18. 08:11:52

Ki tud ilyen, cukorbetegnek való személyre szabott edzéstervet készíteni, és mi kell hozzá a diagnózison túl? A "kedves" orvosok ismerősömmel közölték, hogy "azt nem lehet", mármint sportolni. Ha magától kezd hozzá, akkor tényleg nem úgy működik, ahogy szeretné, pl. felmegy a cukra futás közben.

Bejegyzés: A cukorbetegség és a sport

GL 2018.07.17. 22:53:10

@Socialman: Szerintem leginkább az, hogy mozogni kell, de csak személyre szabott edzéstervvel, vagyis személyi edzővel...

Bejegyzés: A cukorbetegség és a sport

Socialman 2018.07.17. 22:25:19

ennek a posztnak akkor most tulajdonképpen mi értelme is volt?

Bejegyzés: A cukorbetegség és a sport

Le a spammerekkel · http://ketkerekenoutival.blog.hu/ 2018.07.17. 09:00:27

"Ma, hazánkban még nem túl elterjedt tény, hogy a mozgásnak milyen fontos szerepe is lehet a betegség kezelésében. "
Ekkora ökörséget hogy bírtál leírni???
Már húsz éve is azt szajkózták, hogy mozogni, mozogni, mozogni, ha cukros vagy...

Bejegyzés: A cukorbetegség és a sport

Lusuka · erettsegitetelek.com 2018.06.19. 02:47:02

Nagyszerű pénzkereseti lehetőségek, fotózással, forditással, sorozat és kép feltöltéssel, facebook profillal és minden mással: www.internetespenzkereses.info/

Bejegyzés: Hogyan szerettessük meg a gyerekekkel a sportolást?

saláta boglárka (törölt) 2018.05.22. 20:07:27

Mi van ha elhizott a szemelyi edzo?

Bejegyzés: A szakbarbárság veszélyei

Gyurkó Attila 2018.05.22. 16:39:33

Szia Csabi
Csak szeretném minden elismerésemet kifejezni azért, hogy ki állsz a szakmáért, van még türelmed az elkorcsosult személyi edzők és mindent elhinni tudó tanítványaikkal szemben.
Nagyon nehéz megállnom nekem is, hogy ne szóljak oda amikor látom hogy a személyi edző beszélget vagy ép nem figyel arra hogy szabálytalanul végzi tanítványa a gyakorlatot, de az sem kizárt hogy Ő maga mutatta így neki, sőt mi több halvány fogalma nincs a szabályos végzéséről, de még sorolhatnám, a levegővételt a gyakorlatok sorrendjét az izomcsoportok egymást követő sorrendjét, a húzó a hajlító gyakorlatok összevisszaságát, az edzés után közvetlen a terem előtti cigarettázást stb. stb stb.
De már erőt veszek magamon és tényleg csak a már kibírhatatlan baromságot próbálom leállítani.
Viszont neked és a hozzád hasonlóknak, talán sikerülhet jobb belátásra bírni akár az edzőket akár a tanítványokat, hogy tanuljanak vagy okuljanak a nem hozzáértésükből. Csak így tovább sok sikert az elképzeléseidhez.

Bejegyzés: A szakbarbárság veszélyei

rednek 2018.05.16. 13:10:30

Először is azt kéne tisztázni, hogy mit értünk étrend-kiegészítők alatt. Én csak a vitamin, ásv.anyag, nyomelemeket tartalmazó készítményekre gondolok itt. Más készítményekről szerintem nem itt kellene beszélni.
A szerző kompetenciája vitán felüli, de azzal vitatkoznék, hogy van akinek nem indokolt az étrend-kiegészítő fogyasztása. Szerintem mindenkinek szükséges aki megengedheti magának. Annak esetleg nem, aki teljes tápanyag tartalmú étrendet tud tartani. Hát ezt nagyon kevés ember tudja megoldani. Egyszer régen valamelyik tv-adón volt egy műsor ami ezzel a témával foglalkozott . Ott bemutatták, hogy ha egy átlagembernek természetes anyagokból kéne fedezni a napi teljes vitamin, ásványi anyag, nyomelem, kalória, stb. szükségletét az mekkora nyersanyag mennyiségeket igényelne. Egy 2x2 méteres asztal tele volt pakolva zöldséggel, gyümölccsel, cereáliákkal, hússal, tejtermékkel, stb. Ekkora mennyiségű élelmiszert megvásárolni,elkészíteni, de előtte kiszámítani a szükséges mennyiségeket, egyeztetni a vitaminok és egyéb összetevők megfelelő arányát és főleg elfogyasztani, képtelenség. Vagy egy főállású diétás nővér kell hozzá, amit nem mindenki engedhet meg magának. És hangsúlyozom, átlag emberről van szó, átlag tápanyag igénnyel.
Az emberek többsége az étkezés tekintetében kényszerpályán mozog idő, pénz, táplálkozási, beszerzési lehetőségek(üzlet, étkező) befolyásolják a napi étkezését, ami így csak töredékét tartalmazza a szükséges tápanyagoknak. Tehát az emberek 90%-ának szüksége lenne táplálék kiegészítőkre, nem azért hogy megtáltosodjanak(mint ahogy azt egyesek hiszik) hanem csak a normális, átlagos életfunkciók működéséhez, a megfelelő(jó) közérzet fenntartásához.
Akik azt mondják, hogy odafigyelnek az étkezésükre, azok csak hiszik, hogy minden tápanyag benne van. Ha elemeznénk kiderülne hogy a fele sem. Legfeljebb csak a fontosabb összetevők. A nyomelemekre, kevésbé közismert vitaminokra a napi étkezésnél nem figyel senki, pedig némelyik hiánya megfejthetetlen problémát okozhat. A vitaminkészítmények viszont nagyrészt tartalmazzák ezeket.

Bejegyzés: Étrend-kiegészítők pro és kontra 2. rész

hapsi 2018.05.16. 11:09:06

Ez tényleg hiánypótló volt...

Bejegyzés: Étrend-kiegészítők pro és kontra 2. rész

Frady Endre · http://fradyendre.blogspot.com/ 2018.05.16. 10:19:24

Egy kérdés nyúz másfél hete,
Egészítsek étrendet-e?
:)

Bejegyzés: Étrend-kiegészítők pro és kontra 2. rész

László Takács 2018.05.16. 10:03:56

Ezt a semmitmondó cikket....jesszusom

Bejegyzés: Étrend-kiegészítők pro és kontra 2. rész
süti beállítások módosítása